Kółko OLIMPIJSKIE

ZADUSZKI OLIMPIJSKIE w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Krakowie.

31 października Uczniowie klas 4e i 5d w ramach kółka olimpijskiego wzięli udział w spotkaniu, przygotowanym w ramach „Kółka Olimpijskiego”, jednocześnie związanym z obchodami „Zaduszek” .

Miało ono przede wszystkim na celu przybliżenie postaci wybitnego sportowca, lekkoatletki, działaczki sportowej, członkini MKOL-u, patronce Zespołu Szkół nr 4 w Pułtusku , która pozostanie w naszej pamięci poprzez wybitne osiągnięcia i którą Polska pożegnała w czerwcu tego roku – Panią Irenę Szewińską.

Od 15.10.2018 roku Pani Irena Szewińska jest także patronką Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łomiankach-Dąbrowie Leśnej, gdzie mieszkała wraz z rodziną i aktywnie wspierała rozwój sportu w gminie Łomianki.

Wspominaliśmy zdobywczynię medali, mistrzynię olimpijską, która swoimi sportowymi, ale i życiowymi sukcesami zapisała się złotymi literami na kartach historii Polski.

Wydarzenie olimpijskie było podzielone na kilka części. Na początku przedstawiliśmy i przybliżyliśmy postać Pani Ireny Szewińskiej. Następnie braliśmy udział w specjalnie przygotowanych warsztatach tematycznych.

Tego roku przypomnieliśmy sportowca  – olimpijczyka, których znany jest miłośnikom dyscyplin olimpijskich, choć Jej życie nie płynęło w ciągłym blasku fleszy, była na co dzień zwyczajnym człowiekiem. Wyróżnia ją to, że Jej biografię można uznać za wskazówkę dla nas, swoiste „memento mori”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością:

– Pani trener MAŁGORZATA GARPIEL – była zawodniczka piłki ręcznej, działaczka sportowa, członkinia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

– Nauczyciele zaangażowani w warsztaty olimpijskie.

Dziękujemy uczniom za patriotyczną postawę i godne reprezentowanie szkolnej społeczności w obchodach.

Łukasz Schinohl