• Szkoła Podstawowa nr 91

  • Szkoła Podstawowa nr 91

  • Szkoła Podstawowa nr 91

  • Szkoła Podstawowa nr 91

Konkurs wiedzy o patronie szkoły.

Tuż przed feriami uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 91 im. Janusza Kusocińskiego w Krakowie sprawdzili, co wiedzą o swoim patronie. W czasie konkursu wiedzy poświęconego Kusocińskiemu musieli znać wiele faktów z życia Olimpijczyka. Konieczne było wykazanie się znajomością przebiegu jego kariery sportowej, ale także jego postawy w czasie okupacji hitlerowskiej.

Co łączy lata młodości Kusocińskiego i współczesność? Może treningi interwałowe, które on chętnie wdrażał? Co Janusz Kusociński powiedziałby dzisiaj nastolatkom, gdyby miał taką możliwość?

Czytaj więcej

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie z klas szóstych z naszej szkoły spędzili noc w niecodziennych warunkach – w Kopalni Soli w Bochni.

Zjazd szybami 250 metrów pod ziemię, marsz trasą turystyczną, a później  przejazd podziemną kolejką stanowiły nie lada atrakcję dla nastolatków. Dzieci zobaczyły skupiska solnych wykwitów i przeprawiły się łodziami przez zalaną solanką komorę. Zobaczyły stare wyrobiska solne i poznały pracę górników. W Kaplicy Świętej Kingi dowiedziały się, dlaczego o tym miejscu mówi się, że jest jedynym kościołem w Europie, przez który przejeżdża pociąg.

Czytaj więcej

Międzynarodowy Mityng w skoku wzwyż

6.02 grupa zawodników naszej Szkoły brała udział w Międzynarodowym Mityngu w skoku wzwyż. Zawody odbyły się tradycyjnie w Sękowej. No i tradycyjnie nie obyło się bez zwycięstw i medali. 🙂

Złote medale:
Bartłomiej Juszczyk – kat. 2003-2004 – 170cm – trener E. Ślusarczyk
Alan Mazurkiewicz – kat. 2007 i mlodsi – 127cm – trener M. Guja

Czytaj więcej

Warsztaty radiowe w Radiu Pryzmat

Co to jest włochacz? Jaki mikrofon zabrać ze sobą, kiedy chce się przeprowadzić uliczną sondę? Na czym polega prawidłowa emisja głosu? Jak montować materiał dźwiękowy? Wiatr – sprzymierzeniec czy przeciwnik radiowca?

Odpowiedzi na te i inne pytania młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie szukała w czasie warsztatów radiowych realizowanych w Internetowym Radiu Pryzmat. To niekomercyjna rozgłośnia, w której niegdyś trudno było usłyszeć typowe reklamy. Redaktorzy wpadli bowiem na pomysł, by urozmaicić ramówkę i tam, gdzie u innych pojawiają się reklamy, w radiu Pryzmat pojawiała się bajka. Najczęściej Ignacego Krasickiego, bo nadal aktualna i bawi nieustannie, pomimo trudnego języka. Agnieszka Tobijasiewicz – redaktorka techniczna – przedstawiła nastolatkom tajniki swojej pracy. Jest ona autorką i wydawcą audycji PozaRządem, w której przybliża odbiorcom, czym zajmują się stowarzyszenia i fundacje. Czytaj więcej

Klub Gier Planszowych dla klas 4-6.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-6 do Klubu Gier Planszowych.

Rozgrywki odbywają się w sali nr 51 w godzinach przedstawionych na plakacie. Członkostwo całkowicie darmowe. Na każdego czekają drobne upominki oraz nagrody.

Zapisy u nauczycieli: K. Pisaniak, G. Włodarczyk oraz M. Noga (pokój nr 3a). 

Dobra zabawa gwarantowana!

XV KRAKOWSKI KONKURS RECYTATORSKI

W styczniu 2018 roku w Nowohuckim Centrum Kultury odbył się XV Krakowski Konkurs Recytatorski.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie: Zofia Łapajerska (klasa 4D), Martyna Mochal (klasa 5A) oraz Oliwia Plucińska (klasa 7A) wzięli w nim udział. I choć wiązało się to z intensywnym treningiem pamięci, poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem całkiem dobrze.

Przyświecała nam idea: PER ASPERA AD ASTRA i dlatego do oficjalnego zaproszenie dorzuciliśmy złote gwiazdki. Na zdjęciach: uczestniczki konkursu. Zosia z klasy IVD (profil pływacki) w otoczeniu kolegów podziwiających jej elegancką muszkę. Dziewczynka recytowała wiersz Kolorowa krowa Lecha Pijanowskiego.

 

Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Piłce Ręcznej

m_DSC04574Ponad 700 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych z całego kraju wzięło udział w Turnieju Mikołajowym w piłce ręcznej w Kielcach w dniach 1-3.12.2017. 

Nasze zespoły startowały w swoich kategoriach wiekowych wspierane zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 89.

 

galeria zdjęć
 

 
Czytaj więcej

Strona 1 z 201234» »