Szkoła Podstawowa nr 91
im. Janusza Kusocińskiego
w Krakowie

os. Handlowe 4, 31-935 Kraków

Lego Bajka – wyniki szkolnego konkursu

W dniu 24.11.2023 r. w bibliotece szkolnej odbyło się rozdanie nagród w szkolnym konkursie pt.: „Lego Bajka” dla klas 1 – 3 zorganizowanym przez bibliotekę szkolną w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

25.11. 2023 „Dzień Pluszowego Misia” w klasach I-III SP nr 91 w Krakowie

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały naszą szkołę ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Były tańce, wspólne zdjęcia, zajęcia sportowe i plastyczne.

GRZYBOBRANIE świetlicowy konkurs plastyczny

Tegoroczna edycja świetlicowego „GRZYBOBRANIA” wygląda naprawdę imponująco.

3a w Muzeum Nowej Huty

16 listopada klasa 3a wybrała się do Muzeum Nowej Huty, aby obejrzeć wystawę: Trzepaki, Reksio, Atari.

Wycieczka do Lotniczego Centrum Edukacyjnego w Balicach

Dnia 16 listopada klasa I d i I e były na wycieczce w Lotniczym Centrum Edukacyjnym w Balicach.

Przygoda z filmem 3c – ciąg dalszy

Tym razem na warsztatach uczniowie próbowali samodzielnie nakręcić film na podstawie scenariuszanapisanego przez pana Krzysztofa Ridana – reżysera filmowego, montażysty obrazu i dźwięku. Tytułfilmu to „Wędrujące buty”.

Pracujemy z maszyną tnąco – wytłaczającą dpCraft

Z okazji Dnia Seniora klasa I d  przygotowała  kartki z miłymi życzeniami.

Biblioteka przyszłości – spotkanie autorskie i warsztaty

W dniu 14.11.2023 r. uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach i spotkaniu autorskim z Panem Tomaszem Minkiewiczem – polskim rysownikiem i scenarzystą komiksowym, pisarzem, satyrykiem i ilustratorem. Na początku spotkania Pan opowiadał o etapach powstawania książki, od pomysłu, poprzez etap pisania i rysowania, a następnie opracowania w wydawnictwie. Następnie, w części warsztatowej, uczniowie klasy 2c…
Czytaj dalej

Święto Niepodległości w klasach 1-3

W piątek , 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości . Z tej okazji klasa 2b i 2c przygotowały apel patriotyczny dla uczniów klas 1-3. 

KLASY TRZECIE W DUCHU EKO

3 listopada klasy trzecie wzięły udział w warsztatach plastycznych w duchu eko. Zajęcia nosiły tytuł: „Zwierzaki-drewniaki, czyli całkiem pewna frajda z drewna”.

Pin It on Pinterest