WODA – marzec

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Tajemnice H2O”                 31.03.2021

Konkurs plastyczny „Tajemnice H2O” został skierowany do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 91. Konkurs zorganizowano w ramach realizacji szkolnego projektu ekologicznego „Szkolny Ogród Czterech Żywiołów”.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej poświęconej właściwościom fizycznym i chemicznym wody oraz wskazać przykłady znaczenia wody dla organizmów żywych, w jednej z dwóch technik: jednostronny plakat w formacie A2 lub A1 oraz książeczka w formacie A4 lub A5.

Uczniowie wykazali się starannością wykonania, kreatywnością, pomysłowością, zdolnościami plastycznymi, a także szeroką wiedzą o wodzie i ekologii.

Komisja konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc:

W kategorii książeczka:

Klasy 1 – 3:

• I miejsce – Dawid Gromko z kl. 1d
  • II miejsce – Olga Kułakowska z kl. 3c

W kategorii plakat:

Klasy 1 – 3:

• I miejsce ex aequo – Bruno Baryła z kl. 1d i Lena Pasierb z kl. 2d

Klasy 4 – 8

• I miejsce – Wiktoria Jeziorska z kl. 4d
  • II miejsce – Gabriela Paciorek z kl. 8a

Bardzo serdecznie gratulujemy! Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych w ramach szkolnego projektu ekologicznego „Szkolny Ogród Czterech Żywiołów”.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A. a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

Baner akcji

Obchody Światowego Dnia Wody                22.03.2021

W piątek,19 marca uczniowie klas młodszych uczestniczyli obchodach Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca. Dzieci wzięły udział w zajęciach poświęconych wodzie-substancji będącej źródłem życia na Ziemi.  W trakcie zajęć poszukiwały odpowiedzi na pytania:
Jakie znaczenie ma woda dla roślin, zwierząt i ludzi? W jakich stanach występuje w przyrodzie?  Jakie ma właściwości? Jak oszczędzać i oczyszczać wodę?

Uczniowie klas trzecich budowali filtry do oczyszczania wody. Klasy drugie badały właściwości wody oraz zamieniając się w „balonikowe kropelki”, ułożyły napis „Woda”. Mali artyści z klasy pierwszej przedstawili inscenizację ”Komu potrzebna jest woda?”.

Podczas zajęć lekcyjnych jak i świetlicowych uczniowie wykonali także prace plastyczne, odbywając podróż w podwodny świat. Podczas zajęć na szkolnym basenie po raz kolejny przekonały się o relaksujących właściwościach wody. W tym dniu nie brakowało wrażeń!

@fundusznaturalnejenergii

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji.

Wszystkie działania zostały przeprowadzone w ramach realizacji szkolnego projektu ekologicznego „Szkolny Ogród Czterech Żywiołów”. Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

Otrzymaliśmy czek na 10000 PLN

Otrzymaliśmy czek na 10 000 PLN