Konkurs był skierowany do wszystkich Uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie makiety przestrzennej – przekrój ziemi – pokazującej rodzaje gleby, zwierzęta żyjące na ziemi i pod ziemią, roślinność. Do wykonania makiety można było wykorzystać materiały naturalne i surowce wtórne.
Wszystkie nadesłane prace są zgodne z tematem konkursu oraz odpowiadają ogólnym wytycznym dotyczącym formy. Uczniowie wykazali się starannością wykonania, kreatywnością, pomysłowością, zdolnościami plastycznymi, a także szeroką wiedzą o ziemi, zwierzętach żyjących w glebie, roślinności łąk i lasów.
Komisja konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc:
W kategorii klas 1 – 3
- I miejsce – Olga Kułakowska z kl. 3c i Ida Kułakowska z kl. 1b
- II miejsce – Pola Włodarczyk z kl. 3a i Magdalena Mięsowicz z kl. 3a
Wyróżnienia otrzymują:
- Bartosz Łysek z kl. 2c
- Julia Mirowska z kl. 3b
W kategorii klas 4 – 6
- I miejsce – Wiktoria Jeziorska z kl. 4d
- II miejsce – Maja Gos z kl. 4d
W kategorii klas 7 – 8
- I miejsce – Filip Kula-Dzierżak z kl. 7e
Bardzo serdecznie gratulujemy!
Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych w ramach szkolnego projektu ekologicznego „Szkolny Ogród Czterech Żywiołów”.
Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.
W ostatnim tygodniu kwietnia klasy młodsze uczestniczyły w obchodach Dnia Ziemi.
Każda klasa starała się uczcić ten dzień wyjątkowo. Uczniowie klas pierwszych wykonali piękny, zielony napis -Ziemia. Dzieci uczestniczyły także w lekcjach przypominających o konieczności ochrony otaczającej nas przyrody. Na zajęciach plastycznych wykonały prace plastyczno-techniczne promujące zasadę „Ze starego coś nowego”. Na szkolnym korytarzu słychać było słowa piosenki „Taki piękny jest nasz świat”. Mali ogrodnicy prowadzą także w salach lekcyjnych hodowlę warzyw i ziół, aby ostatecznie posadzić je na szkolnym patio.
Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat: Jak powstaje gleba i co ją zanieczyszcza?, Jakie mamy rodzaje gleby w okolicy naszej szkoły i kto ją zamieszkuje?
W ramach akcji „Miłe łąki na balkony” nasza szkoła otrzymała nasiona od Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Każdy uczeń klas 1-3 otrzymał torebeczkę z nasionami do wysiania z rodzicami łąki kwietnej w doniczce na balkonie.
Nasz Szkolny Ogród Czterech Żywiołów cały czas wzbogaca się o nowe elementy.
Na patio pojawiły się m.in. kolejne donice z roślinami, kompostownik, domek na narzędzia. Już wkrótce, gdy tylko aura pozwoli, będziemy sadzić warzywa i zioła w podwyższonych grządkach. Dziękujemy za zaangażowanie sympatykom projektu, nauczycielom, rodzicom i uczniom. Zapraszamy na relację zdjęciową i krótki filmik.
Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A. a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.