Andrzejki

Andrzejki

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie 30 listopada było w naszej szkole. Uczniowie klasy III d pod czujnym okiem pani Agnieszki Kosiek zorganizowali dla kolegów z klas I – III wróżby. Uczniowie podzieleni byli na grupy, które na swoje Spotkanie z wróżbą schodzili z wychowawcami według ustalonego harmonogramu. Uczestnicy kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowali wróżby przepowiadające przyszłość. Wróżby te połączone były z akcją charytatywną  Babeczka dla Franusia , uzyskane ze sprzedaży babeczek pieniądze zostały przeznaczone na leczenie Franka. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim rodzicom, którzy upiekli wspaniałe babeczki i tym samym wsparli naszą akcję. Razem możemy więcej.

« z 9 »