Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich – 30.09-1.10.2022 Warszawa

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Małopolskie zajęło 3 miejsce w  klasyfikacji województw zawodów finałowych cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Dwudniowy finał odbył się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a zmagania młodych zawodników obserwowało m.in. wiele gwiazd polskiej lekkoatletyki.
Finaliści – było ich dokładnie 576 – zostali wyłonieni w szesnastu zawodach eliminacyjnych, które we wrześniu odbyły się we wszystkich województwach. Naszą szkołę reprezentowali : Klaudia Piecuch, Jagoda Szwarc – Fiter, Martyna Hapek, Pola Włodarczyk, Wiktor Baran, Adam Kochmański, Adam Matusik, Kajetan Gałęza oraz Krystian Gawroński.

Klaudia Piecuch zajęła I miejsce w dwuboju (rzut p. palantową oraz bieg na 60 m).
Sztafeta 8x200m województwa małopolskiego zajęła II miejsce. W jej skład weszli Klaudia Piecuch oraz Wiktor Baran.