10.10.2022 r. Dzień Gier Planszowych w bibliotece szkolnej

10.10.2022 r. Dzień Gier Planszowych w bibliotece szkolnej

Dzień Gier Planszowych to święto obchodzone od 2020 r. Wprowadzenie Dnia Gier Planszowych do wspólny projekt prawie wszystkich wydawców, sklepów z grami, blogów planszówkowych.  Wybór daty nie jest przypadkowy. Gracze często robią sobie wyzwania 10x np. zagrają 10x w ciągu określonego czasu w 10 ulubionych gier.

W Naszej bibliotece szkolnej poza tradycyjnymi grami planszowymi, najchętniej układaliśmy puzzle.

Układanie puzzli uczy koncentracji, a także skupienia się na jednej rzeczy. Pozwala wyciszyć się, odstresować i zapomnieć o otaczających nas problemach. Puzzle wpływają bardzo korzystnie na pamięć wzrokową i uczą logicznego myślenia. Puzzle pomagają wzmocnić wiarę w siebie, ponieważ po ułożeniu obrazka czujemy satysfakcję, że nam się udało, cieszymy się z efektu końcowego, a to z kolei wzmacnia w nas poczucie własnej wartości.

Dzień też jest jednym z elementów obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.