Zwiedzamy Teatr Ludowy

Zwiedzamy Teatr Ludowy

Dnia 13 października klasa III d uczestniczyła w spektaklu Teatru Ludowego  Doktor Dolittle. Po spektaklu uczniowie zwiedzili teatr.

Teatr żyje od podziemi, przez scenę, po sam dach. Można tu odkrywać różne zakamarki. Przytulny bufet, w którym czekają kulinarne pyszności. Niezliczone korytarze, schody łączące poszczególne piętra. Co jakiś czas odkrywaliśmy drzwi prowadzące do garderób pełnych różnych strojów. Mogliśmy zobaczyć jedyną w Krakowie scenę obrotową uruchamiana ręcznie, sterowaną przez maszynistów. Podczas spektaklu maszyniści obsługujący kołowrót pod sceną jedynie przez głośniki – intercomy – słyszą, co mają robić, o ile obrócić koło sceny. Praktycznie we wszystkich teatrach poza Teatrem Ludowym scena uruchamiana jest elektrycznie.
Pod samą sceną widzieliśmy różne rekwizyty, setki wijących się kabli podłączonych do różnych urządzeń, całość uzupełniały różne inne akcesoria wykorzystywane przy spektaklach. Stoliki, krzesła, materace, rowery, wózki, stojaki, skrzynie, drabinki, plakaty. Widzieliśmy tu również różne rekwizyty używane podczas spektakli. W trakcie zwiedzania spotkaliśmy się z aktorem teatru, z którym miło pogawędziliśmy o jego pracy. To była świetna przygoda.