Warsztaty Edukacyjne Obywatel Świata – Francja.

Warsztaty Edukacyjne Obywatel Świata – Francja.

1 grudnia 2022 r. kolejny raz klasa III d udała się w podróż podczas Warsztatów Edukacyjnych  Obywatel Świata. Tym razem zwiedziliśmy Francję. Uczniowie mieli za zadanie na podstawie mapy i globusa ustalić położenie tego kraju, jego sąsiadów, stolicę oraz najdłuższą rzekę Francji. Następnie obejrzeli wspaniałe zabytki, urokliwe miejsca tego kraju i Disneyland. Nauczyli się śpiewać w języku francuskim piosenkę  Panie Janie. Wykonali pracę plastyczną – Wieżę Eiffla. Dowiedzieli się o charakterystycznych dla francuzów potrawach. Degustowali pyszną francuską bagietkę z konfiturą truskawkową. Na koniec nauczyli się skocznego tańca francuskiego Le Bastrin. Dzieci z niecierpliwością czekają na następne podróże.