Finały Wojewódzkie w Drużynowych Biegach Przełajowych

Finały Wojewódzkie w Drużynowych Biegach Przełajowych

Przy pięknej pogodzie, acz na lekko podmokłym terenie 21.04.2023 (piątek) na terenie lotniska w Nowym Targu odbyły się Finały Wojewódzkie w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Mistrzyniami Województwa w ramach Igrzysk Dzieci została reprezentacja dziewcząt w składzie: Wioletta Arabska, Emilia Morawska, Paulina Pasionek, Klaudia Piecuch, Aleksandra Terlecka i Emilia Zych.
W ramach tych zawodów reprezentowały naszą szkołę uczennice klas III i IV zajmując siódme miejsce (Kornelia Jędrzejek, Zuzanna Kocjan, Aleksandra Maślach, Martyna Morawska, Lena Siwa, Lena Żak). Brązowymi medalistkami, ale w kategorii starszej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zostały: Kateryna Diakun, Natalia Doniec, Wiktoria Dybowicz, Małgorzata Korpet, Joanna Pytel, Oliwia Zych.
W tej kategorii reprezentująca szkołę drużyna chłopców zajęła dziesiąte miejsce (Mateusz Czubala, Mateusz Piecuch, Daniel Tafliński, Kacper Trębacz).
Wszyscy wykazali się niesamowitą walką na dystansie, nie tylko z rywalem, ale też z własną
słabością.