Szkolny projekt plastyczno-literacki „Moje wakacyjne skarby 2023” dla uczniów SP 91 klas 1 – 8

Projekt jest skierowany do uczniów kl. 1 – 8 Szkoły Podstawowej nr 91 im. Janusza Kusocińskiego.
Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniom na otaczający świat, zachęcenie do poznawania nowych miejsc, rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych wśród uczniów, rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci, kształtowanie poczucia estetyki.

Zadanie projektowe polega na zbieraniu przez okres letnich wakacji rozmaitych przedmiotów, charakterystycznych dla danego miejsca, które uczeń odwiedził.
Przedmioty powinny być spakowane do pudełka zatytułowanego „Moje wakacyjne skarby 2023”, oraz dołączona książeczka z opisem każdego przedmiotu: miejsce znalezienia, krótki opis przedmiotu. Do książeczki można dołączyć zdjęcia, ilustracje, własnoręcznie wykonane prace plastyczne, opis okoliczności, w których został znaleziony przedmiot.
Każdy uczestnik może zgłosić 1 pracę.
Prace należy opisać w następujący sposób: imię i nazwisko autora pracy, klasa.
Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej w terminie do 22.09.2023 r.
Na szkolnym korytarzu powstanie wystawa zebranych pudełek ze skarbami.

Zachęcam do dzielenia się swoimi skarbami.
Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz