Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023

W dniu 08 września 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 91 w Krakowie przystąpiła do 12. już edycji projektu o nazwie Narodowe Czytanie. W tym roku lekturą proponowaną do czytania była powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”.

W ramach projektu zaprosiliśmy uczennice i uczniów do zapoznania się z gazetką usytuowaną na szkolnym korytarzu poświęconą Elizie Orzeszkowej. Opublikowaliśmy list Prezydent RP zachęcający do czytania, zakładki do książek zawierające cytaty z powieści, portret autorki „Nad Niemnem”. W starszych klasach rozmawialiśmy o 1863 roku i o powieściowych rodzinach Bohatyrowiczów i Korczyńskich.

Ponadto przygotowaliśmy niewielką rekonstrukcją nadniemeńskiej przyrody, tej przyrody, która tak bardzo zachwycała Elizę Orzeszkową.