Spotkanie z pisarką

Spotkanie z pisarką

W piątek 29 września 2023 r. klasa I d i I b w Księgarni Cafe Nowa spotkały się z pisarką, autorką cyklu książek  Kocia szajka, panią Agatą Romaniuk. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda praca pisarza, kto wykonuje ilustracje do książki  Kocia szajka oraz skąd pomysł na tę właśnie książkę. Uczniowie zadawali wiele pytań na które pani Agata z uśmiechem odpowiadała. Uchyliła też rąbka tajemnicy, że prawdopodobnie pojawią się jeszcze dwie części Kociej szajki, najnowsza nosić będzie tytuł  Kocia szajka i czarne złoto, a jej akcja rozgrywać się będzie w kopalni. Na zakończenie spotkania autorka podpisywała egzemplarze książek oraz zakładki i widokówki z ilustracjami z  Kociej szajki. Biblioteka szkolna w prezencie od autorki i księgarni Nowa otrzymała cały komplet  Kociej szajki. Każda klasa wykonała sobie także pamiątkowe zdjęcie z panią Agatą Romaniuk i kotem Precelkiem. Było to niezapomniane przeżycie.