XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

W ostatnich dniach września 2023 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego organizatorami są Fundacja „Zawsze warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ. To ciekawa inicjatywa ucząca nie tylko zasad ortografii i interpunkcji polskiej, ale także przypominająca młodzieży informacje o najważniejszych wydarzeniach i postaciach z najnowszej historii Polski. Cieszy nas – nas, polonistów – fakt, że spośród uczniów szkoły aż dwanaście osób z klas 7 – 8 oraz troje uczniów z klas 4 – 6 zdecydowało się stawić czoła polskiej ortografii. Kim są owe dzielne dziewczęta i śmiali chłopcy? Warto zobaczyć na załączonych zdjęciach.