Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – Starsi czytają młodszym

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – Starsi czytają młodszym

W dniu 29.09.2023 r. uczniowie z klasy 7 d i 8 b czytali uczniom z klas 2 i 3 oraz na świetlicy bajki w ramach szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Klasa 2 a i 2 b wysłuchały bajki z serii Ignaś Ziółko Gotuje pt.: „Przygoda w warzywniaku” autor: Joanna Krzyżanek, klasy: 2 c, 3 a, 3 c wysłuchały bajek pt.: „Maja na tropie jaja” autor: Rafał Witek oraz pt.: „Wielkie marzenie małego Krecika” autor: Tom Percival.
Również uczniowie podczas zajęć świetlicowych słuchali bajek czytanych przez koleżanki z klasy 8 b. Dzieci były zachwycone. Bardzo uważnie słuchały. Poprawnie odpowiadały na pytania zadawane przez starszych kolegów, dotyczące treści bajek.
Poniżej fotorelacja z wydarzenia.
Projekt „Dzień Głośnego Czytania – Starsi czytają młodszym” został zrealizowany w ramach Programu Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz