Ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubowanie pierwszoklasistów

„Dumni rodzice na widowni, ten moment jest wzruszenia wart!

Ślubujesz Uczniem być prawdziwym – szkolnej to przygody start”

20 października 2023 r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. W tym szczególnym dniu pierwszoklasistów swoją obecnością wspierali rodzice oraz zaproszeni goście. Wszyscy uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w części artystycznej „W królestwie króla Kredkolandii” . Uczniowie wszystkich klas wykonywali zadania sportowe, muzyczne i recytatorskie, za które otrzymywali od Króla Kredkosa i jego żony kolorowe kredki. Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Artyści po występie byli nagradzani gromkimi brawami, a kredki które zdobyli Król i Królowa przekazali uroczyście na ręce Pani Dyrektor. Po części artystycznej nadszedł najbardziej wyczekiwany moment dla naszych pierwszaków.

Uczniowie pięciu pierwszych klas przed pocztem sztandarowym złożyli uroczyste ślubowanie, zobowiązując się do tego, że będą dobrymi uczniami i Polakami. Chwilę później Pani Dyrektor dotykając dzieci symbolicznym, drewnianym ołówkiem przyjęła je do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 91 im. Janusza Kusocińskiego w Krakowie.

Na zakończenie wychowawcy klas wręczyli pierwszakom legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.

mgr Michalina Dąbrowska

« z 25 »