Biblioteka przyszłości – spotkanie autorskie i warsztaty

Biblioteka przyszłości – spotkanie autorskie i warsztaty

W dniu 14.11.2023 r. uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach i spotkaniu autorskim z Panem Tomaszem Minkiewiczem – polskim rysownikiem i scenarzystą komiksowym, pisarzem, satyrykiem i ilustratorem.

Na początku spotkania Pan opowiadał o etapach powstawania książki, od pomysłu, poprzez etap pisania i rysowania, a następnie opracowania w wydawnictwie.

Następnie, w części warsztatowej, uczniowie klasy 2c wcielili się w rolę ilustratorów książki. Każdy z uczniów miał za zadanie narysować swoją wymarzoną bibliotekę przyszłości i ukryć w niej drobne przedmioty.

Podczas spotkania dzieci zadawały wiele pytań, na które Pan bardzo szczegółowo odpowiadał.

Uczniowie mieli możliwość oglądnięcia książek ilustrowanych przez Gościa. Szczególnie dzieciom spodobała się książka pt.: „Mapa przyszłość”, w której zostały ukryte rozmaite przedmioty. Wspólnie z Panem uczniowie szukali schowanych rzeczy.

Na koniec, Pan wykonał rysunek dla każdego ucznia. Z wielką cierpliwością, dzieci, czekały na swoją kolej po autograf.
Książki napisane przez Pana Tomasza Minkiewicza:
Mapa przyszłości
Poszukiwacze przygód. Magiczny Pierścień
Księżniczka Detektyw. Góra czarnoksiężnika Assa Tarassa

Link do autorskiego blogga: https://tomekminkiewicz.blogspot.com/

Spotkanie zostało sfinansowane z otrzymanego wsparcia z Programu Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Poniżej prezentacja relacji ze spotkania
mgr Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz