Literackie Andrzejki dla klas 2 i 3

Literackie Andrzejki dla klas 2 i 3

W dniach 29.11 i 30.11 klasy 2 i 3 Naszej Szkoły uczestniczyły w spotkaniu w bibliotece szkolnej – „Literackie Andrzejki”.

Impreza andrzejkowa została przygotowana przez uczennice z klas: 6d, 7c, 8b, 8d pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza – Pani Aleksandry Błażewicz.

Na początku spotkania koleżanki z klas starszych odczytały pierwsze opowiadanie z książki Joanny Papuzińskiej pt.: „Nasza Mama Czarodziejka” – pt.: „Jak nasza mama odczarowała wielkoluda”. Po wysłuchaniu tekstu, uczniowie dyskutowali o tym, jak radzić sobie ze złością.

Następnie klasa została podzielona na dwie grupy. Każda grupa najpierw rozwiązywała andrzejkowe zagadki. Za trzy poprawnie rozwiązane zagadki uczeń losował jedną zakładkę do książki z literacką wróżbą. Jako podsumowanie zabawy grupa grała w andrzejkowe memory.

Wszyscy bardzo dobrze się bawili.
mgr Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz

Poniżej relacja ze spotkania oraz zagadki i wróżby.