Biblioteczne mikołajki dla klas 1 – 6 i 7 grudnia 2023 r.

Biblioteczne mikołajki dla klas 1 – 6 i 7 grudnia 2023 r.

W dniach 6 i 7 grudnia 2023 r. w bibliotece szkolnej uczniowie klas 1 spotkali się ze Świętym Mikołajem. Na początku spotkania pomocnik Św. Mikołaja odczytał w każdej klasie jedno opowiadanie ze zbioru: “Zimowe opowieści Świętego Mikołaja”, pt.: “Pomocnik Świętego Mikołaja” autor: Marta Stęplewska. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści bajki.

Po wysłuchaniu bajki uczniowie ustawili się w kolejce po odbiór prezentu od Św. Mikołaja.

Każdy uczeń otrzymał książkę pt.: “Wnuczka Antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek.

Książki dla uczniów klas 1 Szkoła otrzymała w ramach kampanii pt.: “Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki, a finansowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie dla pierwszoklasistów przygotowali uczniowie z klasy 6a – Mikołaj Szewczyk i Paweł Skowera pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza.
mgr Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz
Poniżej relacja ze spotkania