Dzień Kubusia Puchatka w klasach 2 i 3

Dzień Kubusia Puchatka w klasach 2 i 3

W dniach 17.01 – 19.01.2024 r. uczniowie klas 2 i 3 uczestniczyli w szkolnych obchodach Dnia Kubusia Puchatka w bibliotece szkolnej.

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

Do Naszej biblioteki szkolnej przyszedł list od Kubusia Puchatka skierowany do dzieci, w którym Miś o Bardzo Małym Rozumku zachęcił uczniów do wysłuchania jednej bajki oraz udziału w zagadkach i zabawach związanych z treścią powieści. W trakcie zajęć uczniowie wysłuchali przedmowy do książki pt.: „Kubuś Puchatek”, z której dowiedzieli się skąd pochodzi imię Kubuś oraz Puchatek. Następnie została odczytana bajka pt.: „Złoty skarb”. Najbardziej emocjonującą częścią spotkania były zagadki i zabawy. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z książką, grali w puzzle, domino i memory Puchatkowe. Każda klasa zdobyła dyplom i tytuł Przyjaciela
Kubusia Puchatka.

Uczniowie i uczennice z klas: 7c, 7d, 8d, pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza, prowadzili spotkanie, czytali bajkę oraz aktywnie uczestniczyli w zabawach.

Dzień Kubusia Puchatka został zorganizowany w ramach podejmowanych przez bibliotekę szkolną działań promujących czytelnictwo w Szkole Podstawowej nr 91.

mgr Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz
Poniżej prezentacja multimedialna