Przepisujemy Miłosza

Przepisujemy Miłosza

Biblioteka szkolna wspólnie z nauczycielami języka polskiego zorganizowała szkolny konkurs kaligraficzny. Konkurs został przeprowadzony w ramach szkolnych obchodów Roku Czesława Miłosza, promocji czytelnictwa oraz promocji poezji.

Zadaniem uczestników konkursu było wybranie jednego wiersza autorstwa Czesława Miłosza i przepisanie go zgodnie z poniższymi kryteriami:
– staranność,
– oryginalność elementów graficznych,
– płynność pisma i estetyka połączeń literowych,
– kompozycja pracy,
– poprawność ortograficzna i interpunkcyjna,
– samodzielność pracy.

Komisja konkursowa w składzie: Monika Błażowska – nauczyciel języka polskiego oraz Aleksandra Błażewicz – nauczyciel bibliotekarz zdecydowała o podziale uczestników konkursu na poziomy oraz przyznaniu miejsc i wyróżnień.

Każda praca była wyjątkowa pod względem wykonania, elementów graficznych, charakteru pisma.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Poniżej prezentacja prac konkursowych.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu!
mgr Monika Błażowska, mgr Aleksandra Błażewicz