Jak brzmią kroki dinozaura? Udźwiękowienie filmu – kolejne warsztaty klasy 3 c

Jak brzmią kroki dinozaura? Udźwiękowienie filmu – kolejne warsztaty klasy 3 c

Odgłosy dinozaurów, pękanie lodowca, dźwięk startu rakiety, szelest liści… Jak to się dzieje, że w filmie wszystko brzmi prawdziwie?

Wszystkiego tego dowiedzieliśmy się na marcowym spotkaniu. Zajęcia prowadziła Pani Aleksandra Denkowicz zajmująca się na co dzień dźwiękoterapią. Pani Ola grała na różnych instrumentach i dowiedzieliśmy się także, że prowadzi zespoły muzyczne dla dzieci i warsztaty z wykorzystaniem instrumentów terapeutycznych.

Podczas zajęć uczniowie wykorzystali instrumenty muzyczne oraz przedmioty codziennego użytku i wymyślali własną ścieżkę dźwiękową do znanych fragmentów filmów animowanych. Świetnie sobie z tym poradzili, a zajęcia bardzo się podobały. Z dużym zaciekawieniem dzieci poznawały niecodzienne, bardzo oryginalne instrumenty muzyczne.

Po warsztatach obejrzeliśmy film pt. „Katak. Podwodna Przygoda”.