Zostań ilustratorem książek

Zostań ilustratorem książek

Organizatorem X Konkursu Filialnego była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie – Filie w Miechowie, Nowej Hucie, Oświęcimiu, Proszowicach i Słomnikach.

Konkurs był adresowany do uczniów z klas I-III szkół podstawowych z powiatów: krakowskiego, miechowskiego, oświęcimskiego, proszowickiego oraz z terenu Nowej Huty (dzielnice XIV, XV, XVI, XVII, XVIII Krakowa).

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji okładki do ulubionej książki, w formacie A4, techniką malarską z użyciem farb plakatowych lub akwarelowych.

Do etapu szkolnego zostało zgłoszonych 6 prac. Wszystkie prace były zgodne z tematem konkursu i zostały dostarczone do Organizatora.

Uczniowie, którzy podjęli się udziału w konkursie otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe nagrody:

Aniela Haczyk, kl. 1b

Kamila Wolak, kl. 1b

Emilia Łojan, kl. 1d

Zuzanna Góra, kl. 2d

Aleksandra Kopciuch, kl. 3a

Natalia Gierłach, kl. 3a

Niestety, żadna z prac uczniów Naszej Szkoły nie została zakwalifikowana do finału konkursu.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie i włożony trud w przygotowanie prac konkursowych.

Link do fotorelacji

mgr Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz