Szkolny konkurs o Ignacym Łukasiewiczu

Szkolny konkurs o Ignacym Łukasiewiczu

W dniu 25 kwietnia 2024 roku odbył się szkolny konkurs, którego celem było przybliżenie uczniom postaci Ignacego Łukasiewicza – farmaceuty, chemika i przedsiębiorcy.

Uczniowie z chęcią rozwiązywali przygotowane zadania, a atmosfera była pełna entuzjazmu i zdrowej rywalizacji. Niektóre z zadań wymagały nie tylko wiedzy, ale także refleksu, co dodatkowo podnosiło poziom emocji wśród uczestników. Dzięki różnorodności zadań każdy mógł znaleźć coś dla siebie i pokazać swoje mocne strony.

A oto wyniki konkursu:
I miejsce zajęły uczennice klasy 7d MAJA GOS oraz LILIANNA SIWEK.
II miejsce w konkursie zdobyli uczniowie z klasy 8b – BRUNO KORGUL oraz KAMIL MARCHOCKI.
Miejsce III zdobyły dwa zespoły: uczennice z klasy 7c ALEKSANDRA TERLECKA i EMILIA WAWRZONEK oraz uczniowie z klasy 8c TOMASZ LASOTA i OSKAR SADOWSKI.

Laureaci konkursu będą mogli wziąć udział w pokazach chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wszyscy uczestnicy zasłużyli na pochwałę za swoje zaangażowanie!