Warsztaty ” Obywatel świata – Egipt”.

Warsztaty ” Obywatel świata – Egipt”.

Dnia 13 stycznia 2020 r. klasa III d po raz kolejny wzięła udział w warsztatach ” Obywatel świata”. Spotkanie rozpoczęło się od rozwiązywania zagadek, które miały wprowadzić dzieci w tematykę spotkania. Tym razem odbyliśmy podróż do starożytnego Egiptu. Uczniowie podczas wędrówki poznali strukturę społeczną Egiptu, bogów i boginie, których czcili Egipcjanie.

Obejrzeli niezwykłe budowle – piramidy.  Dowiedzieli się, co to jest oaza i fatamorgana.  Poznali hieroglify i starożytną egipską matematykę. Wykonali z masy solnej magnes na lodówkę w kształcie piramidy. Pracowali w grupach budując piramidy. Musieli przestrzegać określonych warunków podczas ich budowy np.: podłogi dotykają tylko 1 brzuch, 4 nogi, 1 głowa, 1 plecy i 5 rąk itp. Wykonywali mumifikacje. Degustowali suszone daktyle. To były świetne zajęcia.

Agnieszka Kosiek

.