X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

W czwartek 29 września 2022 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w X Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego organizatorami są Fundacja „Zawsze warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ. To ciekawa inicjatywa ucząca nie tylko zasad ortografii i interpunkcji polskiej, ale także przypominająca nastolatkom informacje o najważniejszych wydarzeniach i postaciach z najnowszej historii Polski. Ponadto jest to forma celebrowania Święta Niepodległości przez szkolną społeczność. Wśród naszych uczniów znalazło się aż czternastu śmiałków, którzy stawili czoła polskiej ortografii. Kim są? Warto zobaczyć na załączonych zdjęciach.