Projekt Obywatel świata

Projekt Obywatel świata

Klasa III d w bieżącym roku szkolnym, raz w miesiącu będzie uczestniczyć w projekcie edukacyjno-profilaktyczny Obywatel świata.

Zakłada on zapoznanie uczniów z kulturą, sztuką, obyczajowością, tradycjami czy specyfiką innych krajów i narodowości. W trakcie niezwykłych podróży, będą się uczyć tolerancji, akceptacji dla odmienności kulturowych, pozytywnych postaw wobec innych ludzi, właściwego zachowania, także w niecodziennych sytuacjach. Odwiedzając rówieśników z różnych części świata, dowiedzą się, co jedzą, jakie mają ubrania, czym podróżują i w co się bawią.
Pierwsze zajęcia z tego cyklu odbyły się 6 października. Tematem zajęć był Meksyk  Z kaktusem i sombrero. W trakcie zajęć uczniowie poznali ciekawostki związane z tym krajem, wykonali sombrero, degustowali meksykańską czekoladę i tańczyli. Nauczyli się powitania i pożegnani po hiszpańsku. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci nie mogą się już doczekać kolejnych.