Świetliczaki na tropie… kolorów świata

Świetliczaki na tropie… kolorów świata

Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w projekcie „Akademia świetlicowa. Świetliczaki na tropie…kolorów Świata”. W tej edycji, będziemy wspólnie podróżować przez kontynenty: Europę,  Azję,  Afrykę,  Amerykę oraz Australię i Oceanię.

Celami projektu są:

– wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą;
– uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
– działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
– rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
– zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Organizatorem projektu jest Wydawnictwo Sukurs Wasilewski, Sp. j. z siedzibą w Warszawie, ul. Gen. Józefa Zajączka 9A, lok. C1, reprezentowane przez redakcję dwumiesięcznika „Świetlica w Szkole”.

Zapraszamy do śledzenia naszych postępów na stronie internetowej szkoły w zakładce SZKOŁA > ŚWIETLICA 🙂