Wyniki szkolnych konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną

Wyniki szkolnych konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną

Miło nam poinformować o wynikach szkolnych konkursów zorganizowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem: „Czytanie dla globalnego pokoju i harmonii”.

Szkolny konkurs plastyczny pt: „Międzynarodowa zakładka do książki” dla klas 1 – 3.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zakładki do książki, która będzie prezentowała interpretację pojęć: „międzynarodowy” oraz „globalny”.

1. miejsce – Zuzanna Góra z kl. 1d
  2. miejsce – Ida Kułakowska z kl. 3b
  3. miejsce ex aequo – Liwia Bednarek z kl. 2c i Bruno Baryła z kl. 3d

Wyróżnienia: Wiktor Wierciak z kl. 1a, Szymon Gorczyca, Diana Kotvitska, Kacper Gressel z kl. 1c

Szkolny konkurs plastyczno-literacki pt: „Międzynarodowa pocztówka z …” dla klas 4 – 6

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pocztówki do kolegi/koleżanki z innego kraju, promująca hasła związane z globalnym pokojem na świecie, zawierająca pozdrowienia w języku obcym. Treści zamieszczone na pocztówce miały dotyczyć interpretacji pojęcia „międzynarodowy” i „globalny”.

1. miejsce – Wiktoria Jeziorska z kl. 6d
  2. miejsce ex aequo – Zuzanna Mikołajczyk i Uliana Lyktei z kl. 4a
  3. miejsce – Adam Kędzior z kl. 4a

Wyróżnienia: Lena Pasierb z kl. 4c, Martyna Nowosińska z kl. 4a

Szkolny konkurs historyczno-plastyczny pt: „Historia walki o pokój na świecie” dla klas 7 – 8

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu. Treści zamieszczone na plakacie miały dotyczyć: biografii Alfreda Nobla, Pokojowej Nagrody Nobla, symboli pokoju (gołębica, biała flaga), organizacji działających na rzecz pokoju na świecie m.in. ONZ, Czerwony Krzyż, Amnesty International.

1. miejsce – Julia Klęk z kl. 8b
  2. miejsce – Justyna Kuc z kl. 8e

W dniu 25 października 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem Pani wicedyrektor Moniki Nogi.

Bardzo serdecznie dziękujemy Społecznej Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 91 za ufundowanie nagród.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach i akcjach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Aleksandra Błażewicz, Barbara Bielawska, Monika Błażowska