Podsumowanie szkolnego projektu czytelniczego dla klas 2 i 3 – „Lekturownik”

Podsumowanie szkolnego projektu czytelniczego dla klas 2 i 3 – „Lekturownik”

W dniu 27.04.2023 r. odbyło się, w bibliotece szkolnej, rozdanie nagród w szkolnym projekcie czytelniczym pt.: „Lekturownik” zorganizowanym dla uczniów z klas 2 i 3.

Każdy uczestnik projektu miał za zadanie wykonać dzienniczek czytania – „Lekturownik”. To zeszyt zawierający czytelniczą historię dziecka. Uczeń zamieszczał w nim zapiski o każdej przeczytanej książce. W dzienniczku znalazły się wszystkie potrzebne informacje do tego, aby później zidentyfikować książkę: tytuł, autor, bohaterowie, krótki opis treści oraz ilustracja o książce.

Uczniowie klas 3 bardzo zaangażowali się w przygotowanie pracy projektowej. Przez 5 miesięcy trwania projektu (październik 2022 – kwiecień 2023) najmłodsi użytkownicy biblioteki szkolnej czytali książki spoza kanonu lektur i opisywali zgodnie z założeniami projektu.

Nagrody otrzymali:
Eliza Wolak z klasy 3a
Ida Kułakowska z klasy 3b
Bruno Baryła z klasy 3d

Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz plecaki.
Gratuluję zwycięzcom projektu. Bardzo dziękuję za zaangażowanie oraz poświęcony czas przy realizacji zadania projektowego.
Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz

Poniżej znajdują się prace uczniów.