Idąc cmentarna aleją, czyli wędrówka jedną życie jest człowieka …

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Idąc cmentarna aleją, czyli wędrówka jedną życie jest człowieka …

W przededniu listopadowego dnia Wszystkich Świętych delegacja uczniów Samorządu Od Kusego wybrała się na Cmentarz Rakowicki, aby zapalić znicze pamięci na grobach byłych nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 91, w tym m. in. śp. Stanisława Barana, wieloletniego dyrektora u Kusego oraz „Szefa” harcerzy, założyciela Szczepu Czerwonych Maków.

Odwiedziliśmy groby śp. Małgorzaty Rybskiej (nauczycielka języka polskiego) oraz śp. Marka Gonciarczyka (nauczyciel wychowania fizycznego), a także wybitnego artysty spoczywającego na tym cmentarzu – Marka Grechuty. Chwila zadumy i refleksji nad ich grobami uświadomiła nam, że „wędrówką jedną życie jest człowieka, idzie wciąż, dokąd, skąd, …”

Tego nie wie nikt, ale należy pamiętać, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”.

  

Pin It on Pinterest