Żywe obrazy – wyniki konkursu fotograficznego

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Żywe obrazy – wyniki konkursu fotograficznego

W dniu 8.11.2023 r. w bibliotece szkolnej odbyło się rozdanie nagród w szkolnym konkursie fotograficznym pt.: „ Żywe obrazy” skierowanym do uczniów klas 4 – 8, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2023 oraz realizacji programu Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zdjęcia przedstawiającego oryginalny obraz. Należało wybrać obraz dowolnego malarza przedstawiający osobę, a następnie wykonać fotografię, która będzie odzwierciedleniem oryginalnego obrazu tj. podobny strój, poza, otoczenie itp. Odzwierciedlenie obrazu można było uzyskać poprzez mimikę, ubiór, fryzurę czy dobór odpowiednich
rekwizytów.

Kryteria oceny fotografii: wierne odwzorowanie oryginalnego obrazu: odtworzenia gestów, mimiki i pozy postaci, użycie rekwizytów, kostiumów, dopasowanie tła, dokładność wykonania scenografii, wartość artystyczna fotografii, kreatywność w realizacji zadania.

Pięcioro uczniów podjęło się zadania. Wszyscy uczestniczy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Zakup nagród został sfinansowany z otrzymanego wsparcia z programu Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Poniżej prezentacja prac konkursowych.
mgr Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz

 

 

Pin It on Pinterest