Lekcja demokracji na żywo, czyli „Nie śpij, bo Cię przegłosują”

Lekcja demokracji na żywo, czyli „Nie śpij, bo Cię przegłosują”

W piątek trzynastego AD 2023 Młodzieżowa Komisja Wyborcza w ramach szkolnego projektu społecznego zorganizowała wybory nowych władz Samorządu Od Kusego pod hasłem „Nie śpij, bo Cię przegłosują …”

W ich wyniku nowym przewodniczącym szkoły został uczeń klasy 6 B, Michał Kołaś i jego partia „Samorządowe Misie” w składzie: Sebastian Depta i Kajetan Gałęza. Zwycięzcy otrzymali w sumie 100 głosów.

Wiceprzewodniczącą szkoły została reprezentantka samorządowej partii szkolnej „Litwinki”, uczennica klasy 8 C – Gabriela Litewka. W wyborach otrzymała ona 89 głosów poparcia społeczności uczniowskiej od Kusego.

Kolejne miejsca: Patryk Szydłowski, klasa 7 D („Polska Partia Wędkarzy) – 86 głosów, Mateusz Czubala, klasa 8 B („Baloniarko”) – 57 głosów i Joanna Wisłowska, klasa 6 C („Z uśmiechem do zieleni”) – 27 głosów.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za aktywny udział w kampanii wyborczej i gratulujemy osiągniętego wyniku. Teraz czas na realizację wszelkich pomysłów i marzeń w myśl hasła, że razem możemy więcej.

Młodzieżowa Komisja Wyborcza – Emilia Ciołkowska i Magdalena Sroga (klasa 8 D)