Dni Otwarte 2024

Dni Otwarte 2024

W dniach 1-2 marca 2024r. po raz kolejny w naszej szkole odbyły się DNI OTWARTE. Była to wspaniała okazja dla przyszłych uczniów klas 1 oraz ich rodziców by poznać naszą szkołę oraz jej ofertę edukacyjno – sportową.

Goście mogli zobaczyć sale lekcyjne, szkolną bibliotekę oraz obiekty sportowe. W pracowni językowej uczestniczyli w zajęciach z j. angielskiego z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z programowaniem robotów. Dzieci otrzymały upominki wydrukowane na drukarce 3D. Po interaktywnych przygodach nasi goście mogli zobaczyć halę sportową oraz bieżnię i skocznię, gdzie przedszkolaki pokonały wymagający tor przeszkód, a starsi koledzy przedstawili pokaz swoich umiejętności sportowych. Kolejnym punktem wędrówki przyszłych uczniów były zajęcia edukacyjne, również z wykorzystaniem tablicy multimedialnej – zagadki, rebusy oraz test wiedzy dotyczący bajkowych postaci. Dzieci miały także możliwość uczestnictwa w zabawach ruchowych korzystając z interaktywnej podłogi – SmartFloor. Następnie odbyły się zajęcia muzyczne: gra na bum-bum rurkach oraz dzwonkach. Zwiedzanie szkoły zakończono zabawami sportowymi z trenerami na sali gimnastycznej.

Gdy dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, ich rodzice mieli okazję porozmawiać z nauczycielami, pedagogami i trenerami oraz otrzymać pełne informacje dotyczące rekrutacji do klasy pływackiej.

Na gości czekał poczęstunek w naszej szkolnej kawiarence, przygotowany przez starszych kolegów. Wszyscy otrzymali kolorowe worki z logo naszej szkoły. Na pamiątkę mogli wykonać zdjęcia korzystając z przygotowanych masek i innych rekwizytów.

Mamy nadzieję, że dzieciom przedszkolnym podobało się w szkole i zabrały ze sobą dobre wspomnienia.

Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 91:) Do zobaczenia we wrześniu!