Wiosna w szkolnej bibliotece – zajęcia dla klas 2

Wiosna w szkolnej bibliotece – zajęcia dla klas 2

W dniu 12 marca 2024 r. uczniowie klas 2 Naszej Szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w ramach realizacji programu Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 oraz innowacji pedagogicznej Fascynujący świat ukryty w książkach, poświęconych wiośnie.

Uczniowie poznali nazwy wiosennych kwiatów ; zwierząt budzących się z zimowego snu. Dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt.: Wiosenne porządki, oglądnęły krótki film pt.: Ala i oznaki wiosny. W celu lepszego zapamiętania poznanych słów, uczniowie rozwiązywali rozmaite szyfrozagadki.

Jako podsumowanie zajęć został ogłoszony konkurs plastyczny na ilustrację do wiersza Jana Brzechwy pt.: Wiosenne porządki.

Niebawem pojawi się relacja z konkursu.

mgr Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz