Czytamy polskie legendy – zajęcia w szkolnej bibliotece dla klas 3

Czytamy polskie legendy – zajęcia w szkolnej bibliotece dla klas 3

W marcu uczniowie klas 3 Naszej Szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w ramach realizacji programu „Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” oraz innowacji pedagogicznej pt.: „Fascynujący świat ukryty w książkach”, poświęconych wybranym polskim legendom.

Uczniowie poznali znaczenie słów: legenda i baśń, wysłuchali treści trzech legend: o poznańskich koziołkach (klasa 3a), o smoku wawelskim (klasa 3b), o złotej kaczce (klasa 3c). W celu lepszego zapamiętania problematyki legend uczniowie rozwiązywali zadania: układanie wydarzeń w kolejności występowania, zadanie typu prawda/fałsz, układanka liter wraz z obliczeniami matematycznymi w zakresie 100, krzyżówka.

Jako podsumowanie zajęć został ogłoszony konkurs na pracę plastyczną przestrzenną – wybrana postać z legendy: smok wawelski, złota kaczka lub poznańskie koziołki.

Niebawem zostanie opublikowana relacja z konkursu.

Poniżej krótka relacja z warsztatów.

mgr Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz