2016-2018

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Erasmus+ Stuttgart 17-25.11.2017!!

W dniach 17-25 listopada 2017 roku grupa młodzieży II klas gimnazjalnych z Naszej Szkoły wraz z opiekunami – Panią Dyrektor Dorotą Sową–Kołodziej, koordynatorem projektu Panią Eweliną Brońką oraz opiekunem projektu Panią Martą Zalas, wyruszyła reprezentować nasz kraj w II części projektu Erasmus+ w niemieckim Stuttgarcie. Celem tego wyjazdu było zdobywanie nowych doświadczeń, tak byśmy łatwiej w przyszłości odnaleźli się w dorosłym świecie.

W pierwszych dniach naszego pobytu wzięliśmy się ostro do pracy, nasz grafik był bardzo napięty. Codziennie braliśmy udział w zajęciach w nowoczesnej szkole, gdzie lekcje prowadzono w języku angielskim. Edukacja ta miała na celu przybliżenie nam ewentualnych możliwości w wyborze przyszłych zawodów, a także wspierała dialog budując niezapomniane relacje między młodymi ludzi. Po południami mieliśmy zarezerwowany czas na poznanie zabytków pięknego, starego Stuttgartu, a także chwile relaksu, które szybko upływały podczas międzynarodowych spotkań poprojektowych w kręgielni, kinie czy na lodowisku. Pierwszym punktem naszego programu była wizyta w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Stuttgart – West. Po odbytej tam wizycie stwierdziliśmy jednogłośnie, że nasza krakowska jednostka niczym się nie umywa i prezentuje się na bardzo wysokim- europejskim poziomie.

Jednym z ciekawszych punktów programu było zwiedzenie fabryki Mercedesa, gdzie mieliśmy możliwość poznania procesu budowy tego samochodu i zaobserwowanie od podstaw jak powstaje jedna z najbardziej ekskluzywnych marek świata. Zwiedziliśmy również budynki grupy Netze BW- zaopatrującej Stuttgart w energię. Kolejnym punktem programu był wstęp do Thalesa- grupy kapitałowej, która zapewnia technologicznie zaawansowane rozwiązania dla lotnictwa, transportu lądowego, obronności, bezpieczeństwa oraz przestrzeni kosmicznej. Firma ta ma również swój oddział w Polsce. Odbyliśmy również podróż na Fernsehturm Stuttgart – wieżę telewizyjną, a tym samym na najwyższy punkt widokowy, skąd podziwialiśmy cudowną panoramę tego miasta. Nie można również pominąć naszego pobytu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Stuttgart Stock Exchange, niesamowita atmosfera tego miejsca, a także styl pracy brokerów na długo pozostanie w naszych pamięciach.

Nadszedł czas powrotu a nam szkoda było wracać. To był naprawdę udany wyjazd oraz wspaniała i bezcenna przygoda, jak również możliwość poznania całkiem innych realiów życia, nauki i pracy w tak rozwiniętym państwie Unii Europejskiej.

Zapraszamy wiosną na III część Projektu Erasmus+ do Lloret de Mar.

Dawid Wassermann
Ewelina Brońka


Lista osób zakwalifikowanych

W imieniu opiekunów Nowego Projektu Erasmus+ dziękuję wszystkim kandydatom za tak duże zainteresowanie. Gratulujemy osobom, które pomyślnie przeszły etap rekrutacji.

Lista osób zakwalifikowanych do Projektu Erasmus+ Plurilingüismo, orientación profesional y movilidad laboral” 2016-2018:

 1. Batko Bartłomiej
 2. Bieniek Krystian
 3. Bobrek Kamila
 4. Boduch Piotr
 5. Cięciwa Anna
 6. Daliniewska Anna
 7. Gorczyca  Patryk
 8. Grabowski Jan
 9. Guz Matylda
 10. Jelski Kacper
 11. Kaczkowska Justyna
 12. Klaja Martyna
 13. Kwatera Filip
 14. Mędrecka Magdalena
 15. Morąg Alicja
 16. Niziałek Oliwia
 17. Pleszyński Szymon
 18. Płachta Zuzanna
 19. Popiel Nikola
 20. Przybysz Marcin
 21. Reguła Bartłomiej
 22. Szulc Alicja
 23. Ślusarz Igor
 24. Torba Nikola
 25. Wasserman Dawid
 26. Wąsowicz Anita
 27. Wiszniewski Franciszek
 28. Zieleniak Kamil
 29. Ziemiańska Roxana
 30. Żak Gabriela

NOWY Projekt ERSMUS+ Oficjalnie rozpoczęty!!

W dniach 22-24 listopada w Naszej Szkole gościliśmy delegację szkół partnerskich z Niemiec i Hiszpanii w ramach Nowego Projektu Erasmus+.
Dyrekcja, koordynatorzy oraz partnerzy działali wspólnie, planując szczegóły nadchodzących wydarzeń i czekających Nas zadań.

Rozmowy dotyczyły między innymi:

 • Użycia platformy e-Twinning przez wszystkie strony projektu jako platformy wymiany poglądów pomiędzy szkołami w trakcie trwania projektu, oraz po jego zakończeniu
 • Stworzenia przewodnika zdrowego stylu życia, jako rezultatu do Tool Box
 • Omówienia pełnej dokumentacji związanej z uczestnictwem młodzieży w projekcie, propozycje kryteriów wyboru uczestników projektu, regulaminu uczestnictwa, zgód rodziców lub prawnych opiekunów na udział w projekcie
 • Konkursu na Logo Projektu
 • Aktualizacji kalendarza spotkań
 • Liczebności grup z poszczególnych krajów biorących udział w Projekcie
 • Planowania kolejnych wizyt, w szczególności pobytu w Polsce podczas realizacji pierwszej mobilności projektu

Prace zespołu poprzedziło zwiedzanie Naszej Szkoły, w tym basenu sportowego i hali.

Pin It on Pinterest