2016-2018

Erasmus+ Stuttgart 17-25.11.2017!!

W dniach 17-25 listopada 2017 roku grupa młodzieży II klas gimnazjalnych z Naszej Szkoły wraz z opiekunami – Panią Dyrektor Dorotą Sową–Kołodziej, koordynatorem projektu Panią Eweliną Brońką oraz opiekunem projektu Panią Martą Zalas, wyruszyła reprezentować nasz kraj w II części projektu Erasmus+ w niemieckim Stuttgarcie. Celem tego wyjazdu było zdobywanie nowych doświadczeń, tak byśmy łatwiej w przyszłości odnaleźli się w dorosłym świecie.

W pierwszych dniach naszego pobytu wzięliśmy się ostro do pracy, nasz grafik był bardzo napięty. Codziennie braliśmy udział w zajęciach w nowoczesnej szkole, gdzie lekcje prowadzono w języku angielskim. Edukacja ta miała na celu przybliżenie nam ewentualnych możliwości w wyborze przyszłych zawodów, a także wspierała dialog budując niezapomniane relacje między młodymi ludzi. Po południami mieliśmy zarezerwowany czas na poznanie zabytków pięknego, starego Stuttgartu, a także chwile relaksu, które szybko upływały podczas międzynarodowych spotkań poprojektowych w kręgielni, kinie czy na lodowisku. Pierwszym punktem naszego programu była wizyta w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Stuttgart – West. Po odbytej tam wizycie stwierdziliśmy jednogłośnie, że nasza krakowska jednostka niczym się nie umywa i prezentuje się na bardzo wysokim- europejskim poziomie.

Jednym z ciekawszych punktów programu było zwiedzenie fabryki Mercedesa, gdzie mieliśmy możliwość poznania procesu budowy tego samochodu i zaobserwowanie od podstaw jak powstaje jedna z najbardziej ekskluzywnych marek świata. Zwiedziliśmy również budynki grupy Netze BW- zaopatrującej Stuttgart w energię. Kolejnym punktem programu był wstęp do Thalesa- grupy kapitałowej, która zapewnia technologicznie zaawansowane rozwiązania dla lotnictwa, transportu lądowego, obronności, bezpieczeństwa oraz przestrzeni kosmicznej. Firma ta ma również swój oddział w Polsce. Odbyliśmy również podróż na Fernsehturm Stuttgart – wieżę telewizyjną, a tym samym na najwyższy punkt widokowy, skąd podziwialiśmy cudowną panoramę tego miasta. Nie można również pominąć naszego pobytu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Stuttgart Stock Exchange, niesamowita atmosfera tego miejsca, a także styl pracy brokerów na długo pozostanie w naszych pamięciach.

Nadszedł czas powrotu a nam szkoda było wracać. To był naprawdę udany wyjazd oraz wspaniała i bezcenna przygoda, jak również możliwość poznania całkiem innych realiów życia, nauki i pracy w tak rozwiniętym państwie Unii Europejskiej.

Zapraszamy wiosną na III część Projektu Erasmus+ do Lloret de Mar.

Dawid Wassermann
Ewelina Brońka

Lista osób zakwalifikowanych

W imieniu opiekunów Nowego Projektu Erasmus+ dziękuję wszystkim kandydatom za tak duże zainteresowanie. Gratulujemy osobom, które pomyślnie przeszły etap rekrutacji.

Lista osób zakwalifikowanych do Projektu Erasmus+ Plurilingüismo, orientación profesional y movilidad laboral” 2016-2018:

1. Batko Bartłomiej
  28. Zieleniak Kamil
  29. Ziemiańska Roxana
  30. Żak Gabriela

NOWY Projekt ERSMUS+ Oficjalnie rozpoczęty!!

W dniach 22-24 listopada w Naszej Szkole gościliśmy delegację szkół partnerskich z Niemiec i Hiszpanii w ramach Nowego Projektu Erasmus+.
Dyrekcja, koordynatorzy oraz partnerzy działali wspólnie, planując szczegóły nadchodzących wydarzeń i czekających Nas zadań.

Rozmowy dotyczyły między innymi:

• Użycia platformy e-Twinning przez wszystkie strony projektu jako platformy wymiany poglądów pomiędzy szkołami w trakcie trwania projektu, oraz po jego zakończeniu
  • Stworzenia przewodnika zdrowego stylu życia, jako rezultatu do Tool Box
  • Omówienia pełnej dokumentacji związanej z uczestnictwem młodzieży w projekcie, propozycje kryteriów wyboru uczestników projektu, regulaminu uczestnictwa, zgód rodziców lub prawnych opiekunów na udział w projekcie
  • Konkursu na Logo Projektu
  • Aktualizacji kalendarza spotkań
  • Liczebności grup z poszczególnych krajów biorących udział w Projekcie
  • Planowania kolejnych wizyt, w szczególności pobytu w Polsce podczas realizacji pierwszej mobilności projektu

Prace zespołu poprzedziło zwiedzanie Naszej Szkoły, w tym basenu sportowego i hali.