Konkurs ortograficzny dla klas 4-6

W piątek 12 czerwca 2026 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas 4 – 6, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich wymienionych klas.
Oto wyniki konkursowych zmagań:
KLASY CZWARTE
I miejsce – Szymon Kuźniar, kl. 4B
II miejsce ex aequo – Zuzanna Śpiewak, kl. 4C i Anna Krawczyk, kl. 4B
III miejsce – Stanisław Nawrot – kl. 4D
KLASY PIĄTE
I miejsce – Franciszek Cetnarowicz, kl. 5C
II miejsce – Antoni Baranowski, kl. 5B
III miejsce – Mikołaj Siwek, kl. 5D
KLASY SZÓSTE
I miejsce – Ida Kułakowska, kl. 6D
II miejsce – Zofia Wojewoda, kl. 6D
III miejsce – Tymon Jurecki, kl. 6D.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękuję za udział, za odwagę, którą odnaleźli w sobie i byli gotowi zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W imieniu własnym i wszystkich Pań polonistek,
Urszula Drajewicz





















