Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2022 w naszej szkole

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2022 w naszej szkole

Kiedy dobiega koniec grudnia, nadchodzi czas, by wspomnieć o tym, jak uczniowie z naszej szkoły świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2022. W kalendarzu to jeden dzień – 5 grudnia, ale uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu Pomocny Dyzio uczestniczyli w wielu akcjach przez cały tydzień od 05 – 09 grudnia 2022 roku.

  • Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda z Nowego Sącza udało nam się promować ideę wolontariatu w naszej szkole poprzez rozdawanie kolegom własnoręcznie zapakowanych pierniczków. Dzielenie się pierniczkami to jak dzielenie się swoją życzliwością, sercem i dobrą energią podczas każdej akcji charytatywnej. Zadbaliśmy o to, by w czerwonych T – shirtach z logo Stowarzyszenia Sursum Corda być widocznym na szkolnych korytarzach.

Zadbaliśmy także o to, by z uśmiechami na twarzach przekonywać wątpiących, że pomaganie może być satysfakcjonujące, a dobro wraca jak bumerang.

  • W poniedziałek 5 grudnia mieliśmy także okazję wysłuchać wykładu Pani Anny Batyckiej – Bartkowiak, doświadczonej wolontariuszki związanej z Fundacją Dr Clown. Pani Anna opowiadała nam o tym, co to jest terapia śmiechem i różnych formach niesienia pomocy dzieciom przebywającym na oddziałach szpitalnych.
  • Na szkolnym korytarzu pojawiły się gazetki poświęcone akcjom charytatywnym organizowanym w naszej placówce, a także fotoreportaż ze Świątecznej Zbiórki Żywności, w której uczestniczymy co roku od wielu już lat.
  • W klasach piątych odbył się konkurs na napisanie listu do przyjaciela , w którym opisujemy przynajmniej dwie akcje charytatywne zorganizowane w naszej szkole w grudniu 2022 roku. List miał być na tyle szczegółowym opisem, by adresat mógł bez problemu zrozumieć zasady organizacji takich akcji w szkole.
  • Dla uczennic i uczniów utalentowanych plastycznie odbył się konkurs plastyczny, którego uczestnicy mieli za zadanie namalować plakat promujący ideę wolontariatu wśród szkolnej społeczności.
  • To także w tym wyjątkowym dla wolontariuszy tygodniu podliczyliśmy datki zbierane podczas sprzedaży dobroczynnych kartek świątecznych otrzymanych od Stowarzyszenia Sursum Corda. W promowanie tej formy pomagania zaangażowali się chłopcy z klasy 6E. Sprzedaż kartek przebiegała szybko, a wszystkie skrupulatnie policzone pieniążki trafiły do Frania Foremnego – chłopca, któremu chcemy w ten sposób pomóc pokonać kłopoty zdrowotne.

Mamy nadzieję, że idea dobroczynnego działania nie jest obca uczennicom i uczniom z naszej szkoły. Wszystkim wspaniałym Wolontariuszkom i Wolontariuszom, którzy w tym tygodniu, ale także przez cały grudzień, na przykład w ramach akcji Szlachetna Paczka czy akcji Stowarzyszenia Latarnia działali na rzecz innych osób, serdecznie dziękujemy za pracę i poświęcony wolny czas. To wspaniale, że na wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie zawsze można liczyć.

 

« z 2 »

 

Pin It on Pinterest