Prezent dla Darczyńcy (SP 91) od Szlachetnej Paczki

Prezent dla Darczyńcy (SP 91) od Szlachetnej Paczki

Drogi Darczyńco,

dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.

Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

Teraz czas na prezent dla Ciebie.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Maria) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy weszliśmy z paczkami, pani Maria ucieszyła się na nasz widok. Wspólnie z Darczyńcą oraz Wychowankami szkoły, rozpakowaliśmy paczki i oglądaliśmy ich zawartość. Paczek było tak dużo, że wypełniły niemalże całe mieszkanie. Pani Maria cieszyła się z otrzymanej pomocy oraz komentowała poszczególne dary. Pani Maria była trochę zmieszana zaistniałą sytuacją, mimo wszystko – była bardzo wdzięczna za okazaną pomoc. Darczyńcy otrzymali drobne podarunki od pani Marii.
Po dostarczeniu paczek, pani Maria skontaktowała się z wolontariuszem, aby jeszcze raz, przekazać najserdeczniejsze podziękowania i okazane serce.
Parę dni później, wolontariusze wybrali się do pani Marii, aby zmontować szafkę łazienkową. Gdy weszliśmy, ujrzeliśmy jeszcze parę kartonów, które nie zostały w pełni opróżnione z podarunków. Zapytaliśmy panią Marię jak idzie rozpakowywanie paczek. Odpowiedziała uśmiechem, nieco skrępowana, że naprawdę nie spodziewała się tak ogromnej pomocy. Dodała, że aktualnie poszukuje miejsca i gospodaruje każdą wolną przestrzeń, aby móc pomieścić dary. Przeczytała kartki świąteczne od Wychowanków szkoły, które bardzo ją wzruszyły. Jak przyznała, już dawno nie otrzymała takiej kartki – poczuła, że jest dla kogoś ważna i ktoś pomyślał o niej w te Święta.

Słowo od Wolontariusza

W imieniu całego zespołu, bardzo dziękujemy za pomoc i okazane serce pani Marii. Po wręczeniu paczek, Pani Maria skontaktowała się ze mną i przekazała serdeczne podziękowania dla Darczyńców za dary. Paczka była pięknie przygotowana, pani Maria długo będzie mogła się cieszyć przekazanymi darami. Życzę Państwu wszystkiego co najlepsze w nowym roku.

To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zespół Szlachetnej Paczki