Niekończąca się opowieść…

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Niekończąca się opowieść…

Już za chwileczkę, już za momencik Samorząd Od Kusego oraz Przyjaciele zaproszą wszystkich darczyńców z drużyny „(z) Sercem Kusy Friends” na specjalne wydarzenia podsumowujące charytatywną Super Akcję z okazji Światowego Dnia Misia.

Dla najmłodszych zostaną zorganizowane warsztaty podróżnicze, których celem będzie zapoznanie uczestników ze współczesnymi zagrożeniami naturalnymi i zrozumienie ich znaczenia dla mieszkańców naszej planety. Spotkanie poprowadzi p. Marek Żołądek – podróżnik, alpinista, geograf, obecnie nauczyciel SP nr 91, który wspinał się w najdalszych zakątkach ziemi, wliczając Himalaje, Andy, Kaukaz, Alpy Południowe, Góry Skaliste, Góry Kaskadowe, Alpy, góry Alaski, Afryki, Europy oraz Australii.

 

Natomiast dla starszych uczniów zaplanowaliśmy (pod)Wieczorek Filmowy pod tytułem „Niekończąca się opowieść” o najwspanialszej przygodzie w życiu pewnego chłopca o imieniu Bastian. Inspiracją do jego wyświetlenia  jest wydarzenie z 2012 r., kiedy nasz Przyjaciel, p. Marek Żołądek wraz z kolegami dokonał pierwszego wejscia w historii na dziewiczy szczyt w Himalajach, Forgotten Peak 5889 m n.p.m. https://wspinanie.pl/2013/01/pierwsze-wejscie-na-forgotten-peak-czyli-wyprawa-na-zapomniany-szczyt-w-dolinie-miyar-sprawozdanie/

 

Wszystkie działania Samorządu Od Kusego realizowane są w ramach całorocznego projektu pod hasłem „Yesterday, czyli szkoła nie jest Twoim wrogiem”. Po prostu – uśmiechnij się!