Nowa Huta ukryta w lapbookach

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Nowa Huta ukryta w lapbookach

W dniu 15 maja 2019 r. W Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida odbyło się uroczyste wręczenie nagród w międzyszkolnym konkursie pt.: „Nowa Huta ukryta w lapbookach” zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie, Filia w Nowej Hucie w ramach obchodów 70-lecia powstania Nowej Huty.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy – lapbooka o Nowej Hucie, uwzględniającego w jednej części, obowiązkowej dla wszystkich, informacje o powstaniu i historii dzielnicy. Pozostała część lapbooka to prezentacja Nowej Huty w wybranym przez siebie aspekcie, według własnego pomysłu.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach.

W kategorii klas II – IV:

  • III miejsce zajął Krystian Pawlik z kl. 4 b

Wyróżnienie otrzymały: Emilia Szostak z kl. 2d oraz Małgorzata Styczeń z kl. 2d

W kategorii klas V-VI:

  • II miejsce zajęła Zofia Łapajerska z kl. 5d

Wyróżnienia otrzymali: Adrian Grębosz z kl. 5b oraz Hanna Kaczmarczyk z kl. 5d

Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom konkursu!

Aleksandra Błażewicz (Daniec), nauczyciel bibliotekarz