EkoMisja – Nie marnuję – projekt edukacyjny

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

EkoMisja – Nie marnuję – projekt edukacyjny

Zdjecie-przedstawia-grupe-uczniow-z-klasy-7d-z-pamiatkowymi-magnesami

W ostatnich tygodniach grudnia 2020 roku na spotkaniach on-line odbył się finał projektu edukacyjnego „EkoMisja – nie marnuję„, który był realizowany w Szkole Podstawowej nr 91, os. Handlowe 4 we współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie.

Celem projektu było kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw proekologicznych oraz uwrażliwianie na problemy związane z ochroną środowiska naturalnego. W projekcie uczestniczyły z edukacji wczesnoszkolnej klasy: 2B i 2D wraz z Paniami Wychowawczyniami oraz pięć klas z II etapu edukacyjnego: 4E, 6A, 6C, 6E i 7D wraz z Wychowawcami.

W czasie realizacji zadań projektowych młodzież skupiała się wokół czterech zagadnień:

  1. Jak przekonać rówieśników, aby dbali o planetę?
  2. Nasza planeta za 100 lat, jeśli nic nie zmienimy.
  3. Jak będzie wyglądała nasza planeta, jeśli już teraz zaczniemy o nią dbać?
  4. Jakie działania może podjąć każdy z nas dla ratowania planety?

 

Nastolatkowie wykonali kolorowe rysunki i plakaty oraz przygotowali prezentacje multimedialne, quizy. Uczniowie młodszych klas zrealizowali projekty plastyczne, wykorzystując surowce wtórne. Dzieci oglądały na godzinach wychowawczych on-line filmy edukacyjne o tematyce ekologicznej, przygotowały ekspozycję plakatów informacyjnych i naklejek. Uczennice i uczniowie napisali „ekologiczne” opowiadania o Karolu Rzepce, przemówienia i listy oficjalne w sprawie ochrony natury.

Wszystkim wspaniałym dzieciom i nastolatkom, ich Rodzicom oraz Wychowawcom, którzy realizowali bądź pomagali w realizacji projektu „EkoMisja – nie marnuję” serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, za poświęcony czas i chęć współpracy. Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie dziękujemy za wsparcie. W trudnych warunkach nauki zdalnej udało nam się wiele osiągnąć.

W imieniu organizatorów

Monika Noga

Urszula Drajewicz

« 1 z 2 »