Lekturowe Mem(love)

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Lekturowe Mem(love)

Śmieszny mem o Klarze

Czy czytanie lektur musi kojarzyć się z nudą? Nie! Czy omawianie lektur musi być nudne? Oczywiście……., że nie! Udowadniają to uczniowie klasy 6D oraz 7C, którzy zainspirowali się lekturami ze szkolnego wykazu. „Zemsta” oraz „Szatan z siódmej klasy” stały się inspiracją do stworzenia MEM-ów, które bawią do łez.

Lektury zostały przeczytane, omówione, porównane z filmem, który powstał na ich podstawie. Wspólnie znaleźliśmy wiele podobieństw, różnic oraz doszliśmy do wniosku, że samo obejrzenie filmu niestety nie wystarczy…

Jako podsumowanie lektur uczniowie stworzyli MEM-y. Te minimalistyczne obrazy świetnie oddają cechy bohaterów, główne wątki utworów. Zachęcamy do obejrzenia uczniów klas młodszych – żebyście wiedzieli, ile uśmiechu przy czytaniu Was czeka J Zachęcamy uczniów starszych – przypomnijcie sobie, ile lektur już za Wami… J Do wspomnień zachęcamy również nauczycieli – wszyscy prędzej, czy później czytali „Zemstę”J Uśmiech przekazujemy wszystkim bez wyjątku! Mamy nadzieję, że prace z galerii umilą przynajmniej chwilę – każdemu… 🙂