230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Data 3 maja 1791 roku należy do najważniejszych w historii Narodu i państwa Polskiego. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej) nowoczesną ustawą zasadniczą. Jej uchwalenie było największym osiągnięciem obradującego Sejmu Czteroletniego zwanego również Wielkim. 

W tym roku mija 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W związku z pandemią wychowankowie naszej szkoły w nieco odmienny sposób postanowili uczcić święto państwowe. W dniach 29 i 30 kwietnia podczas zajęć zdalnych z wychowawcą uczniowie mieli możliwość obejrzeć audycję poetycko-muzyczną przygotowaną przez uczniów klasy 7D. Dzieci dodatkowo wzięły udział w szkolnym quizie sprawdzającym wiedzę o Konstytucji 3 Maja.