WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY „W KRĘGU MITÓW I KULTURY ANTYCZNEJ”

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY „W KRĘGU MITÓW I KULTURY ANTYCZNEJ”

Z ogromną radością informujemy, że w XV wojewódzkim konkursie wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej” wyróżnienie otrzymał uczeń naszej szkoły Aleksander Bryk z klasy 7E.

Konkurs antyczny ma kilkunastoletnią tradycję. Głównym jego celem jest poszerzenie wiedzy uczestników w zakresie różnych aspektów kultury antycznej. Co roku w konkursie biorą udział uczniowie szkół podstawowych i średnich z całego województwa.
Konkurs obejmuje dwa bloki zagadnień: mitologię (grecką lub rzymską) i wybrane zagadnienia dotyczące kultury. Uczestnicy przygotowują się do udziału w wydarzeniu podczas specjalnie przygotowanych prelekcji. Konkurs jest objęty patronatem honorowym Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.