Samorządowa podróż za jeden uśmiech …

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Samorządowa podróż za jeden uśmiech …

Zdjęcie dziewcząt.

28 października została zorganizowana wycieczka autokarowa do Sandomierza dla klas 7 B oraz 7 C pod hasłem Na tropie inspektora Oresta Możejki.

Była to forma nagrody dla uczniów najbardziej zaangażowanych w realizację projektu filmowego na temat promocji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Dodatkowo w wycieczce uczestniczyły osoby zaangażowane w tegoroczna działalność Samorządu Od Kusego oraz jego absolwenci. Integracyjno kulturalny wyjazd sprawił wszystkim mnóstwo radości i zadowolenia. Sam Sandomierz to piękne  i urokliwe miejsce, w którym zachwyciło nas Stare Miasto z katedrą i Bramą Opatowską. Oprócz imponujących zabytków na każdym kroku można odnaleźć pamiątki związane ze słynnym filmowym Ojcem Mateuszem . W znajdującym się obok Rynku Muzeum tytułowego bohatera oprócz figur woskowych głównych postaci z serialu mogliśmy zakupić tematyczne upominki, magnesy, kubki a nawet herbaty smakowe i przepyszne krówki. Po obiedzie  zwiedziliśmy zabytkowy kościół Dominikanów oraz przeszliśmy spacerkiem przez  piękny, jesienny Wąwóz Królowej Jadwigi. Miłym zakończeniem tej wycieczki był rejs po Wiśle, w trakcie którego podziwialiśmy przepiękną panoramę Sandomierza. Wycieczka była bardzo udana, pogoda dopisała a w nas pozostała nadzieja, ze jeszcze tutaj kiedyś powrócimy. Na pamiątkę pozostały nam natomiast zdjęcia autorstwa absolwenta szkoły SP nr 91, Szymona Korty, wykonywane z drona https://www.facebook.com/106415945026190/posts/172330198434764/

Pin It on Pinterest