Tydzień Życzliwości w naszej szkole

Tydzień Życzliwości w naszej szkole

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. Dzień ma zmotywować nas do pozytywnych działań i uwrażliwić wszystkich na drugiego człowieka.

Inicjatorami święta byli bracia Brian i Michael McCormack ze Stanów Zjednoczonych, którzy w 1973 roku, w odniesieniu do konfliktu między Egiptem i Izraelem, próbowali przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

W tym roku nasza szkoła postanowiła przeprowadzić akcję: Tydzień Życzliwości. Panująca za oknami szkoły piękna i złocista jesień użyczyła nam wszystkich odcieni żółtej barwy. Na tablicach ogłoszeń, w salach lekcyjnych, na drzwiach gabinetów Pani pielęgniarki, sekretariatu i dyrekcji pojawiły się uśmiechnięte, żółte buźki:) Wszyscy obywatele szkolnej społeczności prześcigali się w czynieniu życzliwych gestów. W klasach uczniowie dbali o to, aby nie tylko wywołać uśmiech na twarzy kolegi z ławki, ale także w razie potrzeby pomóc w nauce. Nowe zwyczaje pozostaną z nami na wiele dni, ponieważ dały wiele radości zarówno adresatom, jak i nadawcom aktów życzliwości.

W ramach Tygodnia Życzliwości zaproponowaliśmy kilka działań m. in.: działania bezpośrednie w najbliższym otoczeniu np.: pocieszenie osób z najbliższego otoczenia, pomoc w obowiązkach szkolnych, zrobienie wspólnego pamiątkowego zdjęcia, przygotowanie laurki z podziękowaniem dla kolegi lub pracownika szkoły, “zarażanie” życzliwością domowników, wybranie najbardziej życzliwego kolegi/koleżanki w klasie, przygotowanie pudełek z życzliwymi hasłami oraz udekorowanie klas hasłami i plakatami związanymi z życzliwością. Dzieci z radością dzieliły się z wychowawcami informacjami o tym, jak udało im się wywołać uśmiech na twarzach swoich najbliższych, kolegów, koleżanek.

Zwieńczeniem tygodnia życzliwości były działania Poczty Życzliwości, do której należało dostarczenie przygotowanych wcześniej życzeń i podziękowań. W tym szczególnym dniu nie zabrakło wzruszeń, niejedna łza zakręciła się w oku… Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zapamiętamy na długo, że otaczający nas świat możemy zmieniać uśmiechem i dobrym słowem. Każdy z nas ma tę moc!