Warsztaty matematyczne

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Warsztaty matematyczne

zdjęcie uczniów

W środę 18 maja uczniowie klasy 4d wzięli udział w warsztatach matematycznych zorganizowanych przez członków Koła Matematyków Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie .

Warsztaty podzielone były na dwie części – na pierwszej z nich czwartoklasiści dyskutowali na temat wielokątów foremnych, a następnie tworzyli w niewielkich grupach parkietaże  za pomocą klocków reko. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i wykazali się naprawdę ogromną kreatywnością

W drugiej części spotkania odbyły się drużynowe zawody w ruletce matematycznej, podczas której uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą, jaką udało im się zdobyć do tej pory na lekcjach w szkole  

Oprócz pytań zamkniętych chętnie rozwiązywane były również wszelkiego rodzaju łamigłówki. Mimo obszernej tematyki wszyscy świetnie sobie poradzili – bo jak wiadomo – w grupie siła!  Na zakończenie zwycięzcy i uczestnicy otrzymali podarunki. Radości nie było końca, co nas niezmiernie cieszy  

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy studentom za organizację wspaniałych warsztatów matematycznych dla naszych uczniów.

Pin It on Pinterest