Sport lekkoatletyka

Zgrupowanie Szkoleniowe w Zakopanem.

5W dniach 29.01-4.02 chłopcy z sekcji lekkiej atletyki przebywali na obozie sportowym.
Odbyły się treningi, wycieczki oraz zajęcia dodatkowe – gry i zabawy, festyn, wycieczka do aquaparku.

Wszyscy miło spędzili czas, miejmy nadzieję, że praca włożona przez wszystkich zaowocuje dobrymi wynikami sportowymi.

galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 91 najlepszą szkołą w województwie

sp_91-najlepsza_szkola_wojewodztwa_218.11.2016r w Nowym Targu odbyło się uroczyste podsumowanie rywalizacji sportowej w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży.
Miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych zajęliśmy I a w kategorii gimnazjów IV miejsce.

Serdeczne gratulacje dla zawodników, trenerów i dyrekcji.

sp_91-najlepsza_szkola_wojewodztwa

Taneczna Wyspa Skarbów

Zakończył się Mini Festiwal Coolturalny zorganizowany przez Samorząd Od Kusego pod hasłem „Taneczna Wyspa Skarbów”.
W roztańczonym pojedynku rejonów Lekkoatletyka contra Piłka Ręczną padł (nie)spodziewany remis: trzy do trzech.
Organizatorzy postanowili przeprowadzić dogrywkę taneczną na szkolnym patio z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka (plus minus 1 czerwca w okolicach godz. 12.25).
Więcej informacji o przebiegu i formie Super Akcji można przeczytać na stronie mlodziez.info/Samorzady_93_Gim_47.html

Zapraszamy do obejrzenia teledysku (autor: p. Michał Wojtusik i Przyjaciele), który jako MEGA NIESPODZIANKĘ dedykujemy wspaniałym dziewczynom z SKS „Kusy”, które w miniony weekend zakwalifikowały się do półfinałów Turnieju O Puchar ZPRP Młodziczek.

film „Taneczna Wyspa Skarbów”

MW w sztafetowych biegach przełajowych

Zwycięstwem i ZŁOTYM MEDALEM zakończył się start dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 91 w Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 22 kwietnia w Nowym Targu.

Dziewczęta w składzie:
Nikola Biernat, Oliwia Niziałek, Alicja Morąg, Anna Cięciwa, Zuzanna Grudzień, Weronika Janus, Sandra Janus, Kamila Kamińska i Gabriela Psonka

wspaniale wystartowały w zawodach, gdzie każda miała do pokonania 800 m. po nowotarskim pasie startowym.

Zawodniczkom i trenerkom  M. Mędreckiej, D. Kaduszkieiwcz, A. Burek i K. Pawłowskiej

GRATULUJEMY!!! :)

Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych 2015 r.

W dniu 3.11 na Skarpie odbyły się tradycyjne Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych. Po zaciętej walce tytuły mistrzów wywalczyli: Sandra Janus i Tomasz Szeląg.

Medaliści

Dziewczęta

Klasa 4

1. Oliwia Kopieniak
2. Nikola Biernat
3. Oliwia Kubińska

Klasa 5

1.Weronika Janus
2. Zuzanna Grudzień
3. Anna Cięciwa

Klasa 6

1. Sandra Janus
2. Elżbieta Szala
3. Gabriela Psonka

Chłopcy

Klasa 4

1. Kacper Mochal
2. Daniel Drożdż
3. Wojciech Rutkowski

klasa 5

1. Oliwier Ciesielski
2. Alan Suder
3. Bartosz Banachowicz

Klasa 6

1. Tomasz Szeląg
2. Kacper Jelski
3. Jakub Czechowski

X European Kids Athletics Game

W dniach 8-9.09.2015 reprezentacja ZSOS nr 1 brała udział w X edycji European Kids Athletics Game w Brnie.
W tym roku chłopców reprezentowali jedynie uczniowie Szkoły Podstawowej 91. Najlepszy wynik osiągnął Sebastian Łukasiewicz – wywalczył 7 miejsce w skoku wzwyż (rocznik 2004).
Dla wszystkich uczniów była to możliwość uczestnictwa w zawodach na najwyższym poziomie sportowym oraz nawiązania kontaktów z dziećmi z niemal całej Europy (14 krajów).

MULTIMEDALISTKI Z SP nr 91

12 maja odbyły się Mistrzostwa Miasta w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców. Znakomicie spisała się drużyna dziewcząt zdobywając z ogromną przewagą I miejsce.
Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie : Patrycja Pełka, Martyna Kania, Kamila Kamińska, Klaudia Wiecheć, Weronika Makuła i Amelia Bieniek.

W poszczególnych konkurencjach indywidualnie dziewczęta również stawały na podium – niektóre wielokrotnie ;-)))
60 m – II miejsce – Patrycja Pełka, III miejsce – Martyna Kania
rzut piłeczką palantową – I miejsce – Partycja Pełka,
skok w dal – II miejsce – Patrycja Pełka, III miejsce – Martyna Kania
600 m – II miejsce – Patrycja Pełka
czwórbój indywidualnie – II miejsce – Patrycja Pełka
Trenerami drużyny są Panie Bogusława Frączyk i Dorota Kaduszkiewicz

Słabiej zaprezentowała się reprezentacja chłopców, którzy zajęli III miejsce, niemniej ich dużym sukcesem jest awans do Mistrzostw Województwa. Chłopcy – połączone siły lekkoatletów i piłkarzy ręcznych wystąpili w składzie: Szymon Szot, Ryszard Cięciwa, Jakub Kraj, Miłosz Wojtyga, Filip Gieroński i Jakub Czechowski.
Obu drużynom życzymy powodzenia na Mistrzostwach Województwa a awansu do Finału Krajowego – Mistrzostw Polski.

Strona 1 z 11